مقالات

نحوه نصب سرامیک پرسلانی

سرامیک پرسلانی از جمله پرکاربرد ترین و پرطرفدارترین کاشی و و سرامیک های تولیدی است که برای سرامیک کف ، دیوار و انواع نمای ساختمان ها کاربرد فراوان دارد. نصب این نوع از کاشی و سرامیک ها روش های متفاوتی دارد که شا مل موارد زیر می باشد: نصب سرامیک با استفاده از چسب، نصب سرامیک به وسیله اسکوپ و سیمان، نصب سرامیک به صورت خشک و با بست های فلزی.

روش اول: استفاده از چسب

استفاده از چسب سرامیک پودری با خصوصیات ویژه سبب تسریع در اجرا و اقتصادی شدن عملیات اجرا خواهد شد. این چسب بر پایه سیمان تولید میشود و در مقابل رطوبت و آب کاملاً مقاوم میباشد مواد موجود در چسب کاشی و سرامیک پودری قدرت انعطاف پذیری زیادی به آن خواهد داد و ضمناً باعث چسبندگی بیشتر میشود. چسب سرامیک پودری به راحتی با آب مخلوط میشود و پس از خشک شدن در برابر آب، رطوبت، سرما و گرما پایدار و بادوام است. از خصوصیات ویژه دیگر آن چسبندگی خوب به مصالح ساختمان، کاهش بار مرده ساختمان و کاربرد بسیار آسان آن است. میزان مصرف چسب سرامیک پودری بستگی کامل به سطح زیرکار و سرامیک موجود دارد. در حالت استاندارد سطح به ازاء هر متر مربع ۲/۵ الی ۳/۵ کیلوگرم پودر چسب سرامیک مصرف میشود.

روش سوم: استفاده از بست های فلزی

نصب سرامیک پرسلان به صورت خشک یکی از بهترین روش های نصب برای زمان هایی است که شما قصد استفاده از این سرامیک در نمای ساختمان های بلند دارید، در این روش با استفاده از قاب ها و بست های فلزی مطمئن این سرامیک ها را در ارتفاعات بالا مهار می کنند. این روش علاوه بر مطمئن بودن می تواند زمان کمتری نسبت به روش قبلی از شما بگیرد.

روش دوم: استفاده از اسکوپ

اسکوپ یک ورق 1 mm  فولادی می باشد که پس از برش، به مهره واشردار پرس می شود. با قرار گرفتن زیر پرس ۲۰ تنی و بعد ۲ بار آبکاری به شکل نهایی خود در می آید. در روش اسکوپ نصب سرامیک پرسلانی در ابتدا محل مورد نظر  خود را برای  ایجاد شیار، زیر مته قرار دهید فقط در حدی که تا حد ۶ میلی متر در کاشی نفوذ می کند.اسکوپ های به کار گرفته شده باید به فاصله ۲۱ سانتی متری دو طرف قطعه فوق نصب شوند .بعد از ایجاد شیار، اسکوپ با ضربات چکش لاستیکی به صورت وارونه در قسمت درونی اسکوپ جمع کن قرار می گیرد.بعد بر روی ماتریس مورد نظر قرار دهید تا فرم شیار را به خود بگیرد و بعد با چکش لاستیکی جاگیری کامل را انجام دهید .بعد از این مرحله نوبت به مرحله نهایی کار نصب سرامیک پرسلانی میرسد سیم اسکوپ  مورد نظر را به دور پیچ ها ببندید و پیچ ها را سفت کنید و سرامیک مورد نظر را توسط اسکوپ کاملاّ به سیم متصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *