درباره کیمیاشید

شرکت کیمیا شید (سهامی خاص) در سال 1386 با هدف تولید محصولات مکمل کاشی و سرامیک، در محل شهرک صنعتی یزد تاسیس و شروع به کار نمود. همکاری این واحد به صورت عمده با دیگر شرکتهای تولیدی کاشی و سرامیک بوده و به همین دلیل محصولات شرکت کمتر به صورت مستقیم به بازار عرضه شده است. در سال 1398 با تغییرات رخ داده در استراتژی شرکت و متناسب با نیاز بازار، تولید سرامیکهای پرسلانی مینیاتوری (موزاییک تایل) در دستور کار شرکت قرار گرفت و به تبع آن، تامین ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز صورت پذیرفت. به فضل الهی، فاز اول تولید این محصولات با تولید سرامیکهای استخری سایز 25*25 میلی متر و محصولات شش ضلعی با قطر 33 میلیمتر شروع شد و در مرحله بعد ضمن افزایش ظرفیت تولید این محصولات، تولیدات متنوع دیگری نیز به مجموعه محصولات شرکت افزوده خواهد شد. با اتکا به ذات اقدس الهی، استفاده از تجارب ارزشمند مدیران این مجموعه تولیدی، استفاده از تکنولوژی روز، مواد اولیه مرغوب و رعایت کلیه استانداردهای مورد نیاز محصولات کیفی این مجموعه تولیدی، به بازار مصرف عرضه می شود.

ویژگی مهم دیگر کاشی استخری مقاومت در برابر یخ زدگی است که این ویژگی کاشی استخری  را مناسب برای مکانهایی که دارای انقباض و انبساط باشد میسازد. به طور مثال اگر معمار به هر دلیلی کاشی معمولی برای بدنه و کف استخر ها استفاده کند نهایتا یکسال مورد استفاده است و بعد از یکسال از سطح جدا شده و مجددا نیازمند به تعویض میشود. کاشی استخری دارای لعاب براق بوده و به بزرگتر نشان دادن فضا نیز کمک میکند. از دیگر مصارف استفاده کاشی استخری علاوه بر استخر ها و حتی حمام ها و سرویس های لوکس ساخت حوض های تزئینی و حتی ساخت تابلوهای زیبای صنایع دستی است.

مختصری درباره کاشی استخری

 کاشی و سرامیک استخری به کاشی و سرامیکی گفته میشود که مصارف آن در مناطق مرطوب و دارای رطوبت بالاست که به علت اینکه جذب آب در این محصول تا صفر درصد است آن را با این شرایط مقاوم و سازگار میسازد. ابعاد کاشی استخری 2.5*2.5 می باشد که در شکل های مربعی و شش ضلعی طراحی شده اند و بر روی توری های 30*30 نصب شده و البته با آسانی قابل جدا شدن هستند.